суббота, 18 февраля 2017 г.



Бінарний урок у 2 класі
Природознавство та математика

Тема. Зима. Рослини взимку. Зміни в неживій природі. Сніг і лід.
            Рішення задач на знаходження невідомого від’ємника.

Мета: виявити зміни, що сталися в неживій природі, в житті рослин;
           з’ясувати причини, що зумовлюють ці зміни, розширити поняття
           про листяні рослини та хвойні рослини; пояснити, що листяні            
            рослини перебувають у стані покою; розпочати дослід  зі спосте
           реження  за розпусканням бруньок на гілочці вишні; повторити
            назви чисел при відніманні, вирішувати задачі на знаходження
           невідомого від’ємника, виховувати любов і бережливе ставлення
           до природи.
Обладнання: дидактичні ігри, загадки, малюнки зими, підручники,
           малюнки листяних та хвойних рослин.
Тип уроку: інтегрований.


                                            Хід уроку
І. Організаційний момент.
              Задзвенів для всіх дзвінок –
               Час почати нам урок
               Добрий день вам, любі діти !
               Рада вас вітати,
              Щастя та добра, сьогодні побажати.
ІІ.Актуалізація опорних знань.
       Бесіда за інтерактивним методом «Мікрофон»:
--Давайте пригадаємо яка пора року настає після літа?
--Назвіть осінні місяці.
--Назвіть ознаки осені.
-- Давайте пригадаємо , що таке жива і нежива природа. І пограємо  в гру: «Жива і нежива  природа».
--Я називаю слова, а ви, якщо це жива природа, підніміть сигнальні картки зеленого кольору, якщо нежива, червоного.
Береза, півень, сонце, білка, земля, мати, качка, вода, кінь, зірки, повітря, небо, комахи.
--І так, зробіть висновок: яка природа жива і нежива?
( До живої природи  відносяться: людина, рослини, звірі, птахи, комахи. Вони  живуть, дихають, п’ють, їдять, розмножуються.
До неживої природи відносяться: небо, зорі, вода, повітря, земля,сонце.)

ІІІ. Повідомлення теми уроку.
--Щоб дізнатися тему сьогоднішнього уроку, вам потрібно вирішити приклади і розшифрувати слово:


   
   И
   А
   М
   З
    20
  10
  54
  30

35 – 5= 30  З            76- 22=54 М
40 –20=20  И           90-80=10  А
--Правильно.Сьогодні ми з вами відправимося в гості до зими, дізнаємось, що роблять рослини взимку, виявимо зміни, що сталися у неживій природі, розпочнемо дослід зі спостереження за розпусканням бруньок на гілочці вишні.
ІV. Ознайомлення з новим матеріалом.
Загадка. Стало біло навкруги –
                 Я розтрушую сніги,
                 Наганяю холоди,
                 Води сковую в льоди,
                 В дружбі з дітьми я всіма
                 Здогадались? Я - …  (Зима).         (малюнок зими)
--Хто знає назви зимових місяців?
--Давайте звернемось у «Довідкове бюро» (Виступи дітей, яким було дано завдання додому).
1 учень. Холод нам несе мороку
                У турботах лине будень.
                Цей останній місяць року,
                Зветься як? Вгадали?...(Грудень)
(Діти з назвами місяців становляться в рядок)
2 учень. Прийшов грудень, приніс студень.
                Ніч з21 на 22 грудня найдовша.
3 учень. Вже морози розгулялися навколо
               Та в будинки не пускаєм лютий холод,
                Снігурі злетілися на збори – віче
               Це який настав зимовий місяць?...(Січень)
4 учень. Сонце у січні блищить, а мороз тріщить.
5 учень. Аж тріщить мороз, лютує
               Сніжна віхола танцює,
               А ставок у лід закутий,
                Що за місяць діти? …(Лютий)
6 учень. Лютий лютує, красну весну чує.
--Давайте ще раз повторимо як називаються зимові місяці.
--А зараз давайте послухаємо вірш про зиму і зясуємо, яка насправді вона буває.
--Складання «Асоціативного куща».




От випав сніг. Яка обнова!
Зима тоді така …(чудова).
Міста чистенькі, білі села
Зима і радісна й …(весела).
Кружляють вальс сніжинки ніжні,
Зима пухка і …(білосніжна).
Вона буває і серйозна
Суха і вітряна, й…(морозна).
А як насуне хмара сива,
Зима по своєму …(красива).
А в ранці іней – то онова!
Яка зима у нас …(казкова).
Гілок од інею не видно,
Тоді вона звичайно…( срібна).
Зима буває вередлива,
То часом добра, то…(сварлива).
Яка ж зима? Яка ж вона?
Вона весела і …(сумна).

                   Чудова                сумна             срібна


            весела      
                                           Зима      
                     сварлива                                   красива

                                             морозна   казкова     білосніжна



--Давайте ще раз прочитаємо, якою буває зима.
V.Виявлення змін у житті рослин.
--А щоб рушити далі,треба вирішити кругові приклади і зібрати слово.
--Але спочатку, давайте повторимо, як називаються числа при відніванні (зменшуване, від’ємник, різниця).
Р/40-…=30           О/30-….=20
С/20-5=…              Л/15-10=…
Н/25-…=22            И/5+…=25
И/22-…=20
                      РОСЛИНИ.
VI. Фізхвилинка.
      Все у лиски у порядку.
Вийшла лиска на зарядку.
Лапки вгору, лапки вниз.
І роззиралася геть скрізь. (повороти тулобом).

І на місці поскакала,
І присідала , і вставала,
Головою покрутила,
Вітрячка вона зробила.
Потім лапки опустила,
І взялась собі до діла.

--Подивимось ,що трапляється з рослинами взимку.
Бесіда.
--На яких деревах і кущах залишилися плоди, насіння? (калина, ялинки).
--Порівняйте листок дуба з хвоїнами сосни. Хвоїнки – теж своєрідні листки.
--Дерева і кущі з листками називаються листяними. (малюнок).
--Дерева і кущі з хвоїнками називаються хвойними. (малюнок).
--А хто пригадає загадки про хвойні і листяні дерева?
1 учень.Зимою і літом одним цвітом…(сосна)
2 учень.Стрімко вибігли на гору
               Дві подружки білокорі
               Дощик їм полоще кіски.
               Звуть подружок цих…. (берізки)
3 учень. У невеликому гаю,
                Стоїть, як картинка.
                 Весела, зелена красуня…(ялинка).
ПРОБЛЕМА!
--Як ви гадаєте, чи ростуть дерева взимку? ( Ні, вони перебувають у спокої).
--До весни дерева готуються ще влітку.
--У пазусі черенка зароджується брунька. Вона там розвивається, і весною з неї з’явиться молодий пагінець із листочками.(показ на гілочці вишні).
--Зараз ми з вами розпочнемо дослід зі спостереження за розпусканням бруньок н гілочці вишні. Ось цю гілочку вишні поставимо у воду і спостерігатимемо, як за допомогою тепла ця маленька брунька набубнявіє і, зрештою, з неї розпуститься листочок.
Розповідь вчителя. Кожне дерево має свої особливості і пристосування до умов життя .Давайте спочатку вирішимо задачу, а потім дізнаємось про ці особливості.
--За 1 рік на узліссі ялинка виростає на 30 см, а в густому лісі на 10 см менше. На скільки см ялинка виростає в густому лісі?
30-10=20(см)
Відповідь: на 20 см.
--Так, ялинка невибаглива, але любить світло. Сосна павпаки витривала. Листки сосни і ялини називають хвоєю. Вона осипається через кілька років, та й то не вся відразу. Ось чому ці рослини називають вічнозеленими.
VI. Ознайомлення з характерними ознаками в неживій природі.
--А зараз послухайте загадку і відгадайте:


Відома звіку рідина
Усяк її вживає.
Буває хмаркою вона,
Сніжинкою буває.
Бува, як скло,
Крихка, тверда
Звичайно підкажіть…(вода)
--До якої природи відноситься вода до живої чи неживої?
--Які перетворення відбуваються взимку з водою? (хмарка, сніжинка, скло, тверда).
--Якщо ми виміряємо температуру в холодильнику, то вона буде нижче нуля. Нуль градусів – це температура, при якій вода перетворюється на лід. Тепер ви знаєте , що зимою водичка, як тільки приходить холодна погода замерзає і перетворюється на сніг і лід. І ви можете кататися на санчатах і на ковзанах.
         Сонцем зігріється,
          В краплинку виллється,
          Парою здійметься,
          В хмарку обернеться
         й знову повернеться.
         Чиста й біла краплинка
         Звуть її просто…(сніжинка).
Усний рахунок.
--Діти на майданчику грали в сніжки. Максимко зліпив 10 сніжок, Олежик на 4 менше. Скільки зліпив Олежик?
--На спортмайданчику учні 3 класу розчистили від снігу 20 м доріжки. Учні 2 класу на10 м менше. Скільки розчистили учні 2 класу?
VIII. Підсумок уроку.
--Ми багато працювали і час пролетів швидко. Прийшла пора підвести підсумки. Але ці підсумки підведемо за допомогою тестування.
1. Яка пора року наступає після осені?
А) весна;
Б) зима;
В) літо
2. До якої природи відноситься вода?
А) живої;
Б) неживої;
В) рукотворного світу;
3. Як називаються дерева, які мають гілки?
А) листвяні;
Б) хвойні;
В) трав’яні;





4. Коли наступають морози, вода перетворюється:
А) у пару;
Б)у лід;
В) у кип’яток;
5. Як називається друге число при відніманні?
А) доданок;
Б) від’ємник;
В) множник;
Молодці. Оцінювання дітей.
 --Наприкінці хочу вам сказати такі слова, які повинні стати для вас законом життя:   Бережемо ріки,
               Бережемо води,
               Як матусю рідну,
               Бережем природу  .
Рефлексія.
--Перед вами діти три круга: червоний, зелений, жовтий.
--Якщо вам сподобався урок, візьміть до рук червоний круг.
--Якщо вам сьогодні було скучно і нецікаво, візьміть до рук зелений круг.
--Якщо багато було незрозумілого і урок не запам’ятався, візьміть жовтий круг.
--Червоних----
--Зелених----
--Жовтих----
(Урок пройшов гарно і всім сподобався)


















                     
 




















                                                     
                                                          
                                    
                






                          

                                         


сумна
срібна
казкова
красива
морозна
сварлива
весела
чудова
білосніжна

«Довід
кове
бюро»


Грудень
Січень
Лютий
ЗИМА

Комментариев нет:

Отправить комментарий